четвер, 28 листопада 2013 р.

„Євген Петрушевич. Ілюстрований біографічний нарис”


Презентація книги
Олега Павлишина „Євген Петрушевич.
Ілюстрований біографічний нарис”

27 листопада 2013 року в читальному залі Сокальської центральної районної бібліотеки відбулась презентація книги кандидата історичних наук, доцента Львівського національного університету ім. І.Франка Олега Павлишина.  „Євген Петрушевич. Ілюстрований біографічний нарис”. Вона вийшла друком напередодні відзначення 95-ої річниці ЗУНР, присвячена 150-річчю від дня народження Євгена Петрушевича –Президента ЗУНР.
Дослідження базується на документах  архівів Львова, Києва, Варшави, Мюнхена й Оттави, висвітлені малознані сторінки біографії цієї видатної постаті. Широко використана мемуаристика, тогочасна українська періодика, що виходила друком у Берліні, Відні, Львові, Кам”янці-Подільському, Празі та Станіславові.
Уперше опубліковано політичний заповіт голови УНР і висвітлено діяльність закордонного центру ЗУНР.
На презентації були присутні: автор  книги Олег Павлишин та директор видавництва „Манускрипт – Львів” Петро Мелень. Вони розповіли про робу над книгою, про цікаві факти із життя та діяльності Євгена Петрушевича, про свої творчі плани. Із вступним словом виступила  завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Халупник Світлана, яка розповіла про діяльність Петрушевича на Сокальщині  та про шанування пам’яті цього видатного українця в нашому краї.
В обговоренні книги приймали участь Христинич М.І. – керівник апарату РДА, Пацюк І.М. – голова районної ради, Зарічний Б.С. – голова міської ради, Солодяк О.М. – голова районної організації політичної партії „За Україну”. На заході були присутні вчителі, бібліотекарі, представники ЗМІ, краєзнавці, мешканці Сокаля.