четвер, 30 серпня 2018 р.

«З книжкового океану – на бібліотечну полицю»


«З книжкового океану – на бібліотечну полицю»


Шановні читачі!
До Вашої уваги нові надходження книг. Деякі із них Ви чекали, тож маєте можливість помандрувати книжковими сторінками і зануритися в ще незнайомий  світ.

Пропонуємо Вам першу книгу огляду:

Світлана Алексієвич. Час Sekond-Hand (кінець червоної людини). Пер. з рос. Л. Лисенко. Вид. 2-е.-К.: Дух і літера, 2016.- 464 с.


Письменниця пише – "«Час секонд-хенд» це мій діагноз тому, що ми зробили за 20 років, нашому злочинному романтизмові та, як я зараз вважаю, нашій мовчанці, нашій теперішній німоті й мовчанню еліти. Ми поступилися владою бандитам. Я навіть не знаю як назвати. Це вже навіть не політики, а такий орден тих, хто має доступ до російського пирога. Ось вони його розділили, і це такий своєрідний орден".
Книги Алексієвич стали  відкриттям для читачів і завжди викликають зацікавленість. Вона – лауреат Нобелівської премії з літератури.


Коробчук П.П. Священна книга оповідань /Павло Коробчук.-Київ: тов. «Видавничий дім «Освіта», 2017.-220с.


Павло Коробчук – один з найцікавіших письменників молодого покоління, автор п’яти поетичних збірок та одного роману, лауреат багатьох конкурсів та літературних слемів. Його твори перекладено англійською, німецькою, італійською, польською, литовською, білоруською, словацькою, російською мовами. Народився й виріс у Луцьку, мешкає в Києві. «Священна книга гоповідань» – історія життя трьох братів, які потрапляють у парадоксальні кримінальні та вуличні перипетії.  Ця книжка – своєрідний реквієм за гопниками. Книжка про віднаходження релігійності, про фікцію «своєї землі», про кризу середнього віку, про примирення зі старістю, зрештою – про любов.Лойко С. Рейс.- Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2017.- 432с.Сергій Лойко не є українським автором, але він пише про Україну. Українську революцію і подальшу війну Сергій описує з перших днів. Це з його подачі світ дізнався про донецьких кіборгів.
Це його роман "Аеропорт" доніс до різних людей правду про чергову війну Росії.
І ось новий роман «Рейс» - це і класичний бойовик, і кримінальна драма, і хвацько закручений політичний трилер, і репортаж, і розслідування, що втягує у свій вир злодіїв і чекістів,  маніяків і президентів.
Головний герой самостійно розслідує обставини загибелі його дружини й доньок, які летіли в «Боїнгу», збитому над Донбасом. Захоплевий сюжет не відпускає уваги читача до останньої сторінки.Слідуюча книга до Вашої уваги, автор якої політв’язень Кремля, кінорежисер Олег Сенцов.

Сенцов О. Г. Купіть книгу – вона смішна. Ненауково-популярний роман з елементами гумору /Олег Сенцов; пер. з рос. В.С. Бойка, Фоліо, 2016.-220с.


Цікаво, а що б ви зробили, якби з'явився, ну, скажімо, Хтось і запропонував загадати одне — тільки одне! — бажання, яке мало би виповнитися? Герої цьо­го роману думають недовго, бо вважають цю пропозицію звичайним жартом. Ось і замовляє один вагон діамантів, другий — ціле поле коноплі, ну а третій... З третім складніше, адже він чомусь дуже серйозно поставився до цієї неймовір­ної пропозиції. Як же розпоряджаються молодики цими дарами, що звалилися на них? Прочитайте цей роман і ви зрозумієте (зрештою, як і наші герої), що є щось коштовніше за діаманти. І ще: жодної повчальності, жодного мораліза­торства, жодних висновків ви у тексті не знайдете.
«Купіть книгу — вона смішна» — це той випадок, коли назва твору цілком відповідає його змісту. Це дуже веселий, дуже смішний, дуже легкий для читання роман.Хомич Микола. Територія брехні.- К.: Юніверс, 2016.-256с.


Це історичний детектив,  написаний у кращих традиціях цього жанру, розкриває маловідомі сторінки давньої української історії.
Герої роману - наші сучасники. Випадкова зустріч змушує їх зануритися в тисячолітню таємницю. Бажання докопатися до правди минулого несподівано розкриває загадки їхнього особистого життя. Минуле нікуди не зникло. Носіями яких генів є ми, нащадки Київської Русі?
Шаповал Ю. І. Торкнутись історії.- 2-ге вид.; доп.- К.: Парламентське вид-во, 2017.-504 с.Юрій Шаповал — знавець її таємниць, дослідник архівів, публікатор незнаних фактів і документів, учений із міжнародним ім’ям. І водночас він — талановитий популяризатор історичних знань, автор незмінно цікавих телевізійних програм, документальних фільмів, радіопередач і газетних оповідей.
Його книжка присвячена саме таким, злободенним проблемам нашої давнішої й зовсім недавньої історії, сповненої не лише «білих плям», а й суперечливих інтерпретацій і непростих питань, на які нелегко знайти переконливу і прийнятну для всіх відповідь.
Чудовим доповненням до цієї книжки є унікальний ілюстраційний матеріал, що пожвавлює й унаочнює авторську оповідь.

Шановні читачі!
Запрошуємо до читання.
Якщо є бажання – сміливо гортайте сторінки.