середа, 3 червня 2020 р.

7 червня українці відзначатимуть одне з найважливіших християнських свят  - Святу Трійцю.
        Кожного року дата  Трійці припадає на інший день. Пов’язано це  з тим , що свято Трійці вираховують від п’ятдесятого дня  після Великодня . Це свято є одним  з 12 –ти найважливіших християнських свят.

        Пропонуємо вашій увазі ознайомитися з книгами про звичаї і традиції українського народу.Шановні читачі !


         Розгорнувши ці книжки , ви поринете в дивовижний світ української минувшини . Адже кожен із нас завжди шукає відповіді на запитання : хто ми? які? звідки?. Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії , можна й краще зрозуміти сьогодення, і уявити майбутнє. У цих цікавих та пізнавальних книгах представлені кращі зразки  українського фольклору , а також, традиції, обряди, вірування українців. День Святої Трійці також називають Зеленими святами. На Зелені свята християни прикрашають свої домівки гілками дерев ( липа , береза, дуб, клен) і травами. Адже запашна зелень і квіти  символізують відродження  всього живого на землі. Про це ви можете більш детальніше ознайомитись у таких книгах.
День Святої Трійці – веселе та радісне свято, у цей день за столом збирається уся велика родина . Дні перед Трійцею називаються Клечальним  або Русальним тижнем, а перші три дні після – Зеленими святами. Свято Трійці припадає на той час , коли розквітають квіти, тож незаміжні дівчата плетуть вінки і пускають їх на воду. 


 Про детальніший обряд щодо плетіння вінків ви можете ознайомитись в цій книзі

       Українське свято неможливо уявити  без родинного застілля. Саме тому ця книга знайомить з історією і багатими традиціями української кухні, її минулим і сьогоденням. Читачів неодмінно зацікавлять рецепти обрядової їжі , страв повсякденної і святкової кухні, вишуканих страв, солодощів і напоїв, прянощі та приправи, які поширені в сучасній кулінарії.

Ми надіємося , що ці книги відкриють вам світ народних традицій і обрядів . А рецепти страв прикрасять Ваше родинне життя.
Сьогодні день народження  Євгена Петрушевича - президента ЗУНР. Запрошуємо помандрувати сторінками книги львівського історика Олега Павлишина "Євген Петрушевич (1863–1940):Ілюстрований біографічний нарис"