понеділок, 8 червня 2020 р.


Боїнг-бібліотека
  Що тільки не придумають, аби  книга знайшла свого читача! Сьогодні в світі існують вело- і мотобібліотеки, в Норвегії під бібліотеку переобладнали катер, в Болгарії - старий тролейбус, а ось в Мексиці пішли ще далі. Там в сучасну бібліотеку перетворили ... «Боїнг-727».
  Після того, як авіакомпанія Aeroméxico вилучила його зі служби, літак тримали в ангарі аеропорту Мехіко майже 10 років. У березні 2017 року його в розібраному вигляді перевезли в місто Сьюдад-Ідальго мексиканського штату Мічоакан, де переобладнали в бібліотеку, яку назвали «Бібліотека в хмарах».

  Фюзеляж «Боїнга-727» оснащений новітніми технологіями, серед яких - високошвидкісний інтернет, комп'ютери і планшети. 
Також, тут є проектор і екран для показу навчальних фільмів.  У задній частині літака розміщений читальний зал, де відвідувачі можуть посидіти за читанням традиційних друкованих книг.  Одночасно в кабіні можна спробувати свої сили в управлінні літаком за допомогою симулятора польоту віртуальної реальності.

  З часу відкриття бібліотеки -  в квітні 2018 року, літак відвідала незліченна кількість дітей і підлітків. 

За словами менеджера проекту «Бібліотеку в хмарах»  безкоштовно відвідують і дошкільнята, і учні, і студенти, щоб розвивати свої дослідницькі та читацькі навички.

Ну що ж, застібнімо  ремені і ... читаємо!