четвер, 21 січня 2021 р.

 Ø Щорічно 22 січня в нашій країні відзначається свято, приурочене об'єднанню Придніпровської і Західної України в єдину державу - День соборності України.

Ø Історія веде нас у 1918 рік, коли був прийнятий IV універсал Української Центральної Ради (законодавчого органу країни), що проголосив повну незалежність Української Народної Республіки. Сталася дана історична подія 22 січня.

Ø Через рік, 22 січня 1919 року, на Софійській площі в Києві був підписаний і проголошений договір про возз'єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу - всім відомий "Акт Злуки". Саме він послужив підставою для свята соборності України.

Ø Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України — Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців — понад 30 тисяч учасників.

Ø В сучасній Україні на державному рівні вперше святкували цей день вже у 1999 році.

Ø Живий ланцюг — символ та головна традиція Дня соборності України. Сьогодні це свято відзначають створенням живих ланцюгів, які об’єднують Західну і Східну частини країни. Перший такий ланцюг створили в 1990 році, коли понад мільйон патріотично налаштованих українців взялися за руки і об’єднали шлях з Києва до Львова.

Ø Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців. Саме тому цього дня важливо пам’ятати про ціну, яку доводиться платити за єдність та аналізувати й враховувати помилки минулого.

Вірш: Іван Гентош "Прощання"


Проект Сокальської центральної районної бібліотеки для дорослих "Коли оживають вірші..." презентує вірш талановитого поета і пародиств - Івана Гентоша «Прощання"